facebook_page_plugin

 

 

Centrum Kształcenia Zawodowego

i Ustawicznego

Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku

Ogłoszenia

Konkurs na list miłosny

Zapraszamy wszystkich pasjonatów do udziału w konkursie pod hasłem : Telefon milczy. Jedna filiżanka na stole[…]. - J. Twardowski: Telefon milczy: Wiersze, s.136
Zadaniem uczestnika jest samodzielne napisanie listu miłosnego skierowanego do osoby, ojczyzny lub innej wartości ważnej dla człowieka. Szczegółowe dane dotyczące konkursu zostały określone w regulaminie , który znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce biblioteka(odnośnik : Regulaminy). Życzymy wszystkim uczniom i słuchaczom powodzenia i „ lekkiego pióra” !.
Organizatorzy konkursu: p. Barbara Stakun i p. Danuta Pańczocha.

 

Wyjątkowe spotkanie z wyjątkową osobą

E.W„Inspiracje literackie w podróżach” – spotkanie z panią Elżbietą Wisławską, podróżniczką (zwiedziła 54 kraje !!!), autorką książki: ”W drodze. Moje podróże z literaturą w tle” , odbędzie się w czasie zjazdu dla słuchaczy szkół dla dorosłych tj. 1 marca 2019r.( piątek – od godz.15.45 – 18.00., sala 200 ). Serdecznie również zapraszamy zainteresowanych uczniów ze szkół młodzieżowych, a naprawdę będzie bardzo ciekawie. Polecamy.E.W.1

 

 

 

 

 

 

 Czas na dobrą książkę…

Pragniemy poinformować naszych czytelników, ze nasza biblioteka szkolna została wzbogacana o nowości wydawnicze uwzględniające różnorodne preferencje czytelnicze. Teraz każdy może znaleźć coś dla siebie. Są książki obyczajowe, fantastyczne, psychologiczne, bibliograficzne, ale też nie brakuje romansów, książek psychologicznych, kryminałów oraz thrillerów. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszej biblioteki i wypożyczenia ciekawej, interesującej książki, tym bardziej, że ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami…

PANEL DYSKUSYJNY

panelDnia 1 grudnia 2019r. odbędzie się w bibliotece szkolnej panel dyskusyjny dla słuchaczy I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych ( sem.1)
pt. Książkomaniacy – warto o tym mówić i dzielić się z innymi, od godz.8.50 – 9.40.
Serdecznie zapraszamy: organizatorzy ( p. B.Stakun, p. D.Panczocha)

 

 

 

Spotkanie z Panią Agatą Marzec

agata marzecW związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej placówce odbędzie się spotkanie z  Panią Agatę Marzec, autorką cyklu opowiadań: Reminiscencje.  Termin spotkania : 11 października 2018 r., godz.11.30. Czas trwania ok.1 godz.  Miejsce spotkania - aula.

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs: Reklama ulubionej książki
Biblioteka zaprasza uczniów/słuchaczy/kursantów do udziału w konkursie plastycznym: reklama ulubionej książki. Jeśli jesteś kreatywny i masz pomysł, to przedstaw i stwórz szatę graficzną ulubionej książki, korzystając
z dowolnej techniki malarskiej lub rysunkowej.
Regulamin konkursu dostępny w bibliotece szkolnej, na tablicy ogłoszeń (librus e- dziennik ) oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce: biblioteka (konkursy). Termin trwania konkursu od 1.10.2018r. do 14.11.2018r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów/słuchaczy/kursantów.

 

Szkolna Top Lista Bestsellerów
toplistaW naszej placówce rusza druga edycja tzw. Szkolnej Top Listy . Na podstawie klasowych list zostanie ustalona szkolna lista bestsellerów, co pozwoli nam ustalić preferencje czytelnicze naszych uczniów/słuchaczy. Serdecznie dziękujemy za udział w realizowanym przedsięwzięciu.

#cojaczytam

 

Uwolnij lub przygarnij książkę

uwolnij2

uwolnij1

Biblioteka szkolna w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych kontynuuje rozpoczętą w roku ubiegłym akcje pod hasłem: Uwolnij lub przygarnij książkę.
Zgodnie z zasadą bookcrossingu, każdy komu zalegają przeczytane i nieponiszczone książki, będzie mógł je przynieść i pozostawić na półkach regału w patio, również każdy będzie mógł wziąć za darmo książkę do domu i po jej przeczytaniu przekazać ją dalej.
Serdecznie zapraszamy do udziału nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, słuchaczy/uczniów oraz kursantów.

Konkurs

2Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika w roku szkolnym 2018/19.
Rozstrzygnięcie konkursu – czerwiec 2019 r.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Serdecznie zapraszamy!

 

Konkurs DZIEŃ KROPKI
kropkaBiblioteka szkolna zachęca wszystkich kreatywnych i odważnych uczniów do udziału w konkursie pt: DZIEŃ KROPKI. Motywem przewodnim jest kropka. Wykorzystując ten motyw możesz stworzyć niepowtarzalne i oryginalne dzieło artystyczne. Prace należy składać do 20 listopada 2018r. Zachęcamy do współpracy. Szczegóły konkursu zostały podane w regulaminie , który znajduje się na stronie internetowej placówki w zakładce biblioteka.

 

Kiermasz książek używanych

kiermaszWszystkich zainteresowanych uczniów nabyciem lub sprzedażą używanych podręczników zapraszamy do udziału w kiermaszu, w dniach
od 12 września do 19 września 2018r. w godz. od 10.25 – 10.40 według harmonogramu:

  • 12.09 oraz 13.09 ( środa, czwartek) – klasy II dla klas I ( technikum),
  • 13.09 ( czwartek ) – klasa 3c ZSZ dla 1c BSS,
  • 14.09 ( piątek) – klasy III dla klas II ( technikum),
  • 19.09 (środa) - klasy IV dla klas III ( technikum).

Sprzedający będzie mógł wystawić swoje książki na stoliku w holu szkoły.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wystawa : Mały Paryż

maly paryzBiblioteka szkolna organizuje wyjście do Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku na wystawę Janiny Dylewskiej pt. "Mały Paryż" , dnia 15.09.2018r , godz.12.00. Wszystkich zainteresowanych uczniów wystawą przedstawiającą ceramiczne budowle Starego Rynku XIX wieku w skali 1: 75 serdecznie zapraszamy. Zapisy w bibliotece do 13.09.br.