ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY: Kreatywna Walka z Przemocą poprzez Hip-Hop i Film

REKRUTACJA uczestników - BEZPŁATNE warsztaty filmowe!

W ramach kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY organizowanej przez Fundację LATOROŚL zapraszamy młodzież na BEZPŁATNE warsztaty filmowe „Hip Hop mówi STOP: ROBIMY TELEDYSK 2024”, które poprowadzi doświadczony filmowiec Piotr Czarny Ziębakowski. W trakcie warsztatów uczestnicy stworzą teledysk do utworu hip-hopowego artysty DZIKUSA, a także film zza kulis produkcji.
 

Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY

Projekt jest częścią ogólnopolskiej kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY, której celem jest sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci w Polsce. Kampania promuje rozwiązania wspierające zdrowy rozwój dzieci i przeciwdziałanie przemocy. Organizatorem kampanii jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, we współpracy z Krajową Koalicją na Rzecz Ochrony Dzieci oraz Rzeczniczką Praw Dziecka. Inauguracja kampanii odbędzie się 8 października 2024 roku w Sejmie RP, a jej finał nastąpi 19 listopada – w Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.
 

Dołącz do nas - Warsztaty Filmowe!

Warsztaty „Hip Hop mówi STOP: ROBIMY TELEDYSK 2024” odbędą się w Słupskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w dniach 18-20 oraz 25-27 października12 uczestników, mieszkańców Słupska (w wieku 13-29 lat) będzie miało okazję nauczyć się podstaw realizacji filmowej, pisania scenariuszy, wyboru lokalizacji, scenografii, a także pracy z kamerą i reżyserii. Uczestnicy nie potrzebują wcześniejszego doświadczenia filmowego – wystarczy kreatywność i chęć do pracy w grupie.
 
Stworzony teledysk oraz film zza kulis zostaną zaprezentowane podczas otwartego pokazu dla publiczności.
 

Hip-Hop jako Narzędzie Zmiany

W ramach projektu, Przemysław Kaca – pedagog i doświadczony działacz, poprowadzi warsztaty edukacyjno-profilaktyczne „Hip-Hop: Druga Szansa”. Jego działania koncentrują się na przeciwdziałaniu uzależnieniom i przemocy, a także wspieraniu młodzieży w trudnych sytuacjach życiowych.
 
Dzikus, czyli Marcin Idzikowski, to słupski raper, autor utworu tworzonego specjalnie na potrzeby projektu, poruszy temat przeciwdziałania przemocy. Dzikus to 24-letni muzyk z 10-letnim doświadczeniem w tworzeniu utworów hip-hopowych i prowadzeniu sesji nagraniowych. Założyciel i aktywny członek grupy muzycznej BPLCREW.
 

Finał i Pokaz Filmowy

Warsztaty zakończą się organizacją spotkania z młodzieżą, gdzie zostaną zaprezentowane powstały teledysk i making-of, a uczestnicy będą mogli porozmawiać z twórcami. Spotkanie odbędzie się podczas Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, 19 listopada.
 

Profesjonalna Produkcja Filmowa

Wyłonione osoby przejdą przez pełny proces tworzenia teledysku – od scenariusza, scenopisu, po oświetlenie planu, reżyserię i operowanie kamerą. Uczestnicy będą pracować na profesjonalnym sprzęcie pod okiem Piotra Czarnego Ziębakowskiego, doświadczonego filmowca, założyciela grupy filmowej BRAVURA film, który prowadził warsztaty filmowe w Polsce i za granicą.
 
Rozkład jazdy.
 
Kiedy działamy? Część teoretyczna, praktyczna i pisanie scenariusza: 18.X godz. 17-20, 19.X godz. 10-18, 20.X godz. 10-18.
 
W weekend 25-27.X realizujemy teledysk. Godziny pracy ustalimy wspólnie, biorąc pod uwagę dostępność wybranych do teledysku lokalizacji.
 

Organizatorzy i Partnerzy

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Słupska w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Partnerem projektu jest Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa, która udostępni przestrzeń do realizacji warsztatów.
 
Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci, który dotyka 79% dzieci i nastolatków w Polsce. Fundacja Latorośl oraz Stowarzyszenie KREOBRAŹNIA, znane z organizacji licznych wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych, w szczególności dla młodzieży, stoją za organizacją projektu. Relacje z ich dotychczasowych działań można znaleźć na Facebooku:
 
 
 

Kontakt i Zgłoszenia

Masz pytania? Napisz wiadomość na Facebooku Stowarzyszenia KREOBRAŹNIA, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń: 518 909 578.
 
 
Piotr Ziębakowski
Przedstawiciel Stowarzyszenia KREOBRAŹNIA

XXII Seminarium dla Nauczycieli Bibliotekarzy

Już 23 października 2024 odbędzie się XXII Seminarium dla Nauczycieli Bibliotekarzy (online) organizowane przez naszą bibliotekę. Sztuczna inteligencja oraz nowe technologie wciąż są gorącym tematem, również w edukacji. Dlatego to właśnie o nich będziemy rozmawiać podczas tegorocznej edycji wydarzenia. Szczegóły dotyczące zapisów oraz program znajdziesz poniżej.

Seminarium skierowane jest do nauczycieli bibliotekarzy z województwa pomorskiego, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zastosowania AI oraz nowych technologii w edukacji. Odbędzie się online 23 października 2024 (środa) w godzinach 10.00-13.15. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się pod tym linkiem. Ilość miejsc jest ograniczona, więc nie warto zwlekać z zapisem. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny (58 344 01 68 wew. 106) lub mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału.

Czytaj więcej: XXII Seminarium dla Nauczycieli Bibliotekarzy

Ćwiczenia przeciwpożarowe

26 września w Budowlance wybuchł pożar. Zajęła się sala 202 na 2gim piętrze naszego budynku. Dzięki sprawnej akcji strażaków w pożarze nikt nie ucierpiał :) Ale spokojnie to były tylko ćwiczenia. Akcja przeciwpożarowa przebiegła bardzo sprawnie. Uczniowie wraz z opiekunami celująco zdali ewakuację. 

Czytaj więcej: Ćwiczenia przeciwpożarowe