ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Wycieczka do Warszawy

W dniach 19- 21 października uczniowie z klasy: 1d, 2a, 2d, 3a, 3b, 4b, 4c i 4d uczestniczyli w wycieczce do Warszawy współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”.
Wyruszyliśmy o 1.00 rano w środę wiedząc, że czeka nas długa podróż i intensywny program zwiedzania. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Cmentarza na Powązkach i obejrzenia fragmentu murów Getta Warszawskiego. Następnie zawitaliśmy do Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. W następnych dniach zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski i Muzeum Wojska Polskiego. Całość dopełnił przejazd Traktem Królewskim: m. in. Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem. Ponadto mogliśmy zobaczyć Pałac Prezydencki, Belweder, budynki ambasady, Sejmu i Senat, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza.
Był też czas na rozrywkę i wizytę w centrum handlowym „Złote Tarasy” oraz Parku Wodnym„Suntago”.
Były to trzy dni intensywnego zwiedzania miasta, ale też czas integracji i wzmacniania relacji między uczniami. Jedno jest pewne - tą wycieczkę zapamiętamy na długo.

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy

Piknik szkolny - Sport Buduje

sport budujeC69DEEB4 25E6 F1EF 9B7D 5DA04E911DA7

Piknik szkolny ma niezwykłą siłę integrującą. Podczas wspólnej zabawy uczestnicy poznają nowych uczniów, wychowawców, nauczycieli, którzy dołączyli do Naszej Szkoły.

Termin: 26 września (poniedziałek)

Godz. 8.00- 10.25 ( lekcje według planu)
Godz. 10.40 - 11.00 - przygotowanie imprezy szkolnej ( dekoracje, stoliki, krzesła, koce, stanowiska do gier i zabaw ) wszyscy uczestnicy imprezy

Program imprezy: godz. 11.00 - 13.30.

 • pasowanie klas I ( sala gimnastyczna )
 • Turniej piłki nożnej dla klas II- IV - drużyna 6 osobowa- 5 + bramkarz ( boisko szkolne)
 • Kącik Przysmaki Wakacji
 • konkursy i zabawy budowlane
 • stylizacje fryzur
 • gry i zabawy na wesoło ( m.in. rzut do kosza- BETONIARKI, przeciąganie liny, wyścigi w NARTACH, rzuty do ruchomego celu)
 • Piknik Na budowie- czyli grillowanie pod chmurką
 • Kącik Ciasta Domowe
 • pomiar CO2, pomiar ciśnienia, samobadanie piersi
 • tańce integracyjne- Zumba
 • aktywna Fotoramka - zdjęcia na wesoło

Godz. 13.30 - 14.00 - zakończenie pikniku, posprzątanie stanowisk ( wszyscy uczestnicy )

Zapraszamy do wspólnej zabawy :):):)
W przypadku deszczowej pogody, turniej piłki nożnej zostanie odwołany, a pozostałe atrakcje zostaną przeniesione do budynku szkoły.

Wycieczka Kraków - Kalwaria Zebrzydowska - Energylandia

W dniach 19- 22 kwietnia 2022 r. uczniowie z klas: 3b, 2a, 2b, 1b i 1d uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej. W Krakowie zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie (Dziedziniec, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta oraz Groby Królewskie), przeszliśmy Drogą Królewską do Rynku Głównego i Sukiennic. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Kalwarii zakończyliśmy edukacyjną część wycieczki. Kolejny dzień to była rozrywka dla wszystkich, którzy chcieli zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. Zawitaliśmy do ENERGYLANDII - największego Parku Rozrywki w Polsce. Czas wypełniony skrupulatnie i bardzo dużo wrażeń do późnych godzin wieczornych.

Czytaj więcej: Wycieczka Kraków - Kalwaria Zebrzydowska - Energylandia