ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Biuletyn informacji publicznej Informacje rodo Dziennik elektroniczny Facebook Kontakt

Ogłoszenia

Akcja Bookcrossing Uwolnij lub przygarnij książkę ! – po szkole wędrują … książki !

bookcrossing rodekW naszej szkole ruszyła Akcja Bookcrossing Uwolnij lub przygarnij książkę !
Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. i wzbudza duże zainteresowanie. Bookcrossing powstał, aby „uwalniać książki”, a tym samym dawać innym radość czytania. „Uwalnianie książek” - to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.
W myśl tej idei nauczyciele bibliotekarze zaprosili wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, słuchaczy, kursantów i rodziców do włączenia się w tę akcję. Okazało się, że wielu ludzi ze szkolnej społeczności posiada w domu książkę dawno przeczytaną, która stoi na półce zapomniana. I chętnie podzielą się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają. Przyniesione książki wystarczy położyć na półkę w regale stojącym obok biblioteki szkolnej, a zabrać do domu inne. Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również potwierdzenie, że dzielenie się jest lepsze od posiadania!

 

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

70926497 2526754280741575 7961300660043907072 oNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016–2020 w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel realizowany w Priorytecie 3 to - Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Celem priorytetu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów, podejmowanie przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek szkolnych o nowości wydawnicze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolna Lista Top Bestsellerów

best seller W naszej placówce rusza kolejna edycja Szkolnej Listy Top Bestsellerów. Na podstawie klasowych list zostanie ustalona szkolna lista bestsellerów, co pozwoli nam ustalić preferencje czytelnicze naszych uczniów/słuchaczy i ułatwi uzupełnianie zbiorów biblioteki o nowe woluminy. Serdecznie dziękujemy za udział w realizowanym przeds

 

 

 

 

Konkurs na list miłosny

Zapraszamy wszystkich pasjonatów do udziału w konkursie pod hasłem : Telefon milczy. Jedna filiżanka na stole[…]. - J. Twardowski: Telefon milczy: Wiersze, s.136
Zadaniem uczestnika jest samodzielne napisanie listu miłosnego skierowanego do osoby, ojczyzny lub innej wartości ważnej dla człowieka. Szczegółowe dane dotyczące konkursu zostały określone w regulaminie , który znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce biblioteka(odnośnik : Regulaminy). Życzymy wszystkim uczniom i słuchaczom powodzenia i „ lekkiego pióra” !.
Organizatorzy konkursu: p. Barbara Stakun i p. Danuta Pańczocha.