ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH
I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
W SŁUPSKU

Biuletyn informacji publicznej Informacje rodo Dziennik elektroniczny Facebook Kontakt

Oferty

kwalifikacyjne kursy zawodowe (KKZ)

Od 1 września 2012 r. obowiązuje nowa forma kształcenia zawodowego dla dorosłych – kwalifikacyjne kursy zawodowe (KKZ), które umożliwiają uzyskanie lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych w danym zawodzie.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe to oferta dla chcących:

 • zdobyć nowy zawód, a nawet kilka zawodów;
 • uzupełnić wiedzę zawodową;
 • osiągnąć tylko wybrane umiejętności i w krótkim czasie przygotować się do pracy na stanowisku wymagającym określonych kwalifikacji;
 • przekwalifikować się zawodowo.

Kandydaci:

 • absolwenci wszystkich typów szkół;
 • studenci i absolwenci szkół wyższych – chcący wejść na rynek pracy z różnymi kwalifikacjami lub, którym zdobyty zawód nie daje miejsca na rynku pracy;
 • osoby, które przerwały naukę zawodu;
 • osoby, które pracują od wielu lat w danym zawodzie, ale chcą nabyć wiedzę i umiejętności zawodowe wymagane przez pracodawcę- często niedostępne w szkole przed wieloma latami;
 • aktualni słuchacze liceów dla dorosłych, którzy znajdą czas na równoległe zdobywanie kwalifikacji zawodowych.

 

Jedynym wymogiem jest skończenie 18 roku życia

Na kwalifikacyjnych kursach zawodowych osoby dorosłe będą mogły uzyskać bezpłatnie kwalifikacje zawodowe i dyplom technika w danym zawodzie.
Kwalifikacyjny kurs zawodowy, to kurs prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji (K). Minimalna liczba godzin kształcenia na tym kursie jest równa minimalnej liczbie godzin kształcenia zawodowego określonej w podstawie programowej kształcenia
w zawodach dla danej kwalifikacji.
Absolwent kursu otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Ukończenie tego kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzonego przez okręgową komisje egzaminacyjną (OKE).
Zawód lub konkretne kwalifikacje można zdobyć na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej lub technikum, w zależności od posiadanego przez kandydata wykształcenia ogólnego albo uzyskać uprawnienia do wykonywania konkretnych czynności na stanowisku pracy (w przypadku kandydatów z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym).
Nauka w danym zawodzie składa się z jednego, dwóch lub trzech poziomów, czyli kwalifikacyjnych kursów zawodowych (odpowiednio K1, K2, K3). Jest to elastyczna
i wygodna forma kształcenia, bo pozwala wybrać z programu nauczania danego zawodu tylko jedną kwalifikację, uprawniającą do wykonywania konkretnych czynności. Zdobycie wszystkich kwalifikacji (K1, K2, K3) składających się na dany zawód wraz
z potwierdzeniem wykształcenia średniego (liceum, technikum) oznacza zdobycie pełnego zawodu - dyplomu technika w danym zawodzie.

UWAGA! Słuchacze kursów mogą w Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku jednocześnie zdobyć wykształcenie średnie w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych, co pozwoli im, po ukończeniu kursu, uzyskać tytuł technika.

1

Wybierz kierunek:

 • fryzjerstwo
  - projektowanie fryzur – A.23
  - wykonywanie zabiegów fryzjerskich – A.19
 • kosmetyka
  - wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy – A.61
  - wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp – A.62
 • rachunkowość
  - prowadzenie rachunkowości – A.36
  - rozliczanie wynagrodzeń i dani publicznych – A.65
 • florystyka
  - wykonywanie kompozycji florystycznych – R.26
 • opiekun medyczny
  - świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej- Z.04
 • operator obrabiarek skrawających/mechanik
  - użytkowanie obrabiarek skrawających – M.19

Kwalifikacyjny kurs zawodowy – florystyka

Depositphotos 48065105 m 2015 e1515425183310 750x440Bukieciarstwo, bardziej fachowo nazywane florystyką, to dziedzina obecnie bardzo modna. Rozwija zmysł estetyczny, smak kolorystyczny, wyczucie proporcji oraz zręczność. Pozwala oderwać się od zgiełku codzienności i szybkiego tempa życia, wyrażać swoje emocje za pomocą kwiatów. Być może dlatego układanie bukietów staje się coraz częściej zajmującym hobby, jak i sposobem na życie zawodowe włączając możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji na ogromnych wystawach florystycznych.
Florysta to zawód dla każdego, kto posiada chociaż odrobinę wyobraźni i zmysłu estetycznego. Nasz kurs skierowany są do osób, które nigdy wcześniej nie miały doczynienia z kwiatami. Wszyscy, którzy kochają rośliny na pewno doskonale odnajdą się w tym zawodzie. Ukończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz uzyskanie kwalifikacji florysty umożliwia m.in.: jest układanie kompozycji z kwiatów żywych i sztucznych, przeznaczonych dla klientów indywidualnych a także znajdujących zastosowanie w aranżacji wnętrz i oprawie uroczystości i wydarzeń różnego rodzaju. Florysta układa klasyczne bukiety o niewielkich rozmiarach, sprzedawanych bezpośrednio w salonie lub kwiaciarni, lecz wykonuje także duże wieńce i inne kompozycje na specjalne zamówienie, opatrzone odpowiednimi wstęgami, dedykacjami, a nawet dostarczanymi bezpośrednio do adresata. Do pozostałych obowiązków bukieciarza należy organizowanie roślin i elementów dekoracyjnych, pielęgnowanie ich i zapewnianie odpowiednich warunków dla ich przechowywania. Florysta zajmuje się również wizualną oprawą uroczystości i imprez oraz kompleksową dekoracją wnętrz, stosując rośliny ozdobne cięte i doniczkowe. Wykorzystuje w swojej pracy zasady kompozycji plastycznej oraz wiedzę dotyczącą sposobów zagospodarowania przestrzeni oraz dekoracji wnętrz.

Jeśli chcesz się tego nauczyć i zdobyć nowe kwalifikacje zapraszamy do nas na bezpłatny kurs florystyczny! Zapraszamy! Zapisz się już dziś!

 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy – cukiernictwo

Czarownica przer2Wszystkich zafascynowanych procesem pieczenia, zdobienia, wypiekania oraz modelowania słodkości zapraszamy na kurs zawodowy - cukiernik. Cukiernik to osoba lubująca się w łakociach. Najlepsze ciasta tworzone są z ogromną dozą cierpliwości, miłością do jedzenia słodyczy i wyczuciem smaku. Praca cukiernika polega przede wszystkim na produkcji wszelkiego rodzaju ciast, ciastek, tortów, deserów, cukierków, pieczywa cukierniczego, lodów i elementów dekoracyjnych, które poza walorami smakowymi powinny również posiadać walory wizualne. Od niedawna pojawiła się moda na wymyślne, wymagające kreatywnych umiejętności, torty z figurkami lukrowymi – prawdziwe cukiernictwo jest pewnego rodzaju sztuką.
Ukończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz uzyskanie kwalifikacji cukiernika umożliwia m.in.: podjęcie zatrudnienia w cukierniach, restauracjach, hotelach, firmach produkujących czekolady lub słodycze, czy też w manufakturach słodyczy – gdzie odbywają się widowiskowe pokazy, podczas których na oczach klientów wytwarzane są kolorowe cukierki, lizaki i inne łakocie. Oczywiście można też założyć własną działalność gospodarczą i np.: wypiekać torty na indywidualne zamówienie klientów – z okazji urodzin, ślubu, komunii, itp.
Do zadań zawodowych cukiernika należy:

 • produkcja wszelkiego rodzaju wyrobów cukierniczych, np. ciast, ciastek, lodów oraz ich dekorowanie,
 • rozliczanie przyjętych i wydanych surowców,
 • organizowanie własnego stanowiska pracy i stanowisk pracy podległych pracowników.

Jeśli chcesz się tego nauczyć i zdobyć nowe kwalifikacje zapraszamy do nas na bezpłatny kurs cukiernictwa! Zapraszamy! Zapisz się już dziś!

 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy – fryzjerstwo

fryzjerstwoChcesz realizować swoją pasję, przekwalifikować się, odświeżyć swoją wiedzę i praktyczne umiejętności, a może interesuje Cię tematyka poprawy i kreowania wizerunku? Szkolenie fryzjerskie przygotowaliśmy z myślą o zainteresowanych pracą jako fryzjer – stylista. Fryzjer, zwany teraz coraz częściej stylistą fryzur jest osobą, która zawodowo zajmuje się układaniem fryzur zgodnie z życzeniem klienta. W pierwszej kolejności doradza wybór odpowiedniej fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy klienta i jego kolorystyki lub proponuje odpowiednie modyfikacje. Obok strzyżenia i układania włosów, fryzjerzy zajmują się także wszelkimi rodzajami koloryzacji włosów - farbowaniem, rozjaśnianiem, tworzeniem pasemek, balejażem, dekoloryzacją. Nauczymy Cię wykonać każdą fryzurę zależnie od oczekiwań klienta.
Do zadań zawodowych technika usług fryzjerskich należy:

 • strzyżenie włosów damskich, męskich i dziecięcych,
 • wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów i skóry głowy przy użyciu odpowiednio dobranych preparatów,
 • ondulowanie i prostowanie chemiczne włosów,
 • wykonywanie fryzur okolicznościowych,
 • zagęszczanie i przedłużanie włosów,
 • projektowanie i stylizacja fryzur,
 • koloryzacja i rozjaśnianie włosów,
 • dobieranie fryzury zgodnie z zasadami antropometrii,
 • prowadzenie doradztwa z zakresu stylizacji fryzur,
 • udzielanie porad w zakresie zapobiegania chorobom skóry głowy i włosów,
 • prowadzenie promocji i marketingu usług fryzjerskich,
 • zarządzanie zakładem fryzjerskim.

Jeśli chcesz się tego nauczyć i zdobyć nowe kwalifikacje zapraszamy do nas na bezpłatny kurs fryzjerstwa! Zapraszamy! Zapisz się już dziś!

 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy – kosmetologia

KOSMETOLOGIAJeśli chcesz się nauczyć jak wykonywać zabiegi kosmetyczne i upiększające twarzy lub zabiegi kosmetyczne i upiększające stóp, dłoni i ciała zapraszamy do nas!
Kosmetyczka nadal jest osobą zajmującą się pielęgnacją i ozdabianiem ludzkiego ciała, a w szczególności twarzy. Zasięg świadczonych przez nią usług rozrósł się wielokrotnie w związku z postępem technologicznym w tej branży. Dziś zabiegi wykonywane w zakładach kosmetycznych to nie tylko manicure, pedicure, piercing, depilacja czy wizaż, ale też świadczenia związane z fizjoterapią i kosmetologią. Ta ostatnia dziedzina to swoiste połączenie kosmetyki z dermatologią, które ma na celu w mniej lub bardziej inwazyjny sposób poprawienie wyglądu skóry, usunięcie płytkich blizn, przebarwień. Są to także prewencyjne zabiegi mając na celu zachowanie młodego wyglądu, prawidłowego nawilżenia i elastyczności skóry.
Ukończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz uzyskanie kwalifikacji technika usług kosmetycznych umożliwia m.in.: wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych
i upiększających twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, stóp i ciała; przygotowanie klienta do zabiegów zgodnie z postawioną diagnozą; dobieranie i stosowanie właściwych preparatów kosmetycznych, dobieranie metody i techniki wykonywania określonych zabiegów; dobieranie aparatury, narzędzi i przyborów do wykonywania określonych zabiegów pielęgnacyjnych oraz określanie działania czynników fizykalnych na organizm człowieka.

Jeśli chcesz się tego nauczyć i zdobyć nowe kwalifikacje zapraszamy do nas na bezpłatny kurs kosmetyczny! Zapraszamy! Zapisz się już dziś!

 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy – opiekun medyczny

opiekun medycznyW Europie wciąż przybywa seniorów, osób chorych i niesamodzielnych. Społeczeństwo się starzeje, a wciąż brakuje specjalistów w zawodach zaufania społecznego i zbyt mało osób kształci się na kierunkach opiekuńczych. Należy do nich opiekun medyczny. Jest to doskonały zawód dla osób odpowiedzialnych, gotowych nieść pomoc innym, empatycznych, chcących zmienić życie innych na lepsze. Profesjonalni opiekunowie są bardzo potrzebni
w Polsce i mile widziani również za granicą.
Opiekun medyczny to osoba, która w sposób w pełni profesjonalny pomaga chorym i niesamodzielnym osobom zaspokoić ich podstawowe potrzeby życiowe. Opiekun rozpoznaje oraz rozwiązuje problemy natury opiekuńczej w przypadku osób chorych i niesamodzielnych będących w różnym wieku, a także w różnych stopniach zaawansowania choroby.
Opiekun medyczny to osoba, które zadaniem jest pomaganie swoim podopiecznym w zaspokajaniu ich potrzeb bio-psycho-społecznych. Asystuje personelowi medycznemu podczas wykonywania wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych, podczas których pełni funkcję pomocniczą, a także wspiera osobę niesamodzielną i chorą. Podczas świadczenia podstawowych usług z zakresu opieki medycznej nad osobą chorą i niesamodzielną podejmuje ona kompleksową współpracę z zespołem terapeutycznym i opiekuńczym. Po uzyskaniu dyplomu wykwalifikowani opiekunowie medyczni mogą zajmować się indywidualną opieką w domu pacjenta lub znaleźć zatrudnienie w takich instytucjach jak: szpitale, zakłady opiekuńczo-lecznicze, ośrodki i domy pomocy społecznej, niepubliczne zespoły opieki zdrowotnej, środowiskowe domy pomocy czy fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych.

Jeśli chcesz się tego nauczyć i zdobyć nowe kwalifikacje zapraszamy do nas na bezpłatny kurs opiekuna medycznego! Zapraszamy! Zapisz się już dziś!

 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy – rachunkowość

rachunkowosc w twoim banku tutaj to mozliweMarzysz o stabilnej, rozwojowej i dobrze płatnej pracy w księgowości? Jeżeli liczenie i sporządzanie tabelek to dla ciebie łatwizna i prawdziwa przyjemność, dobrze radzisz sobie z rozumieniem aktualnych przepisów, jesteś osobą skrupulatną i odpowiedzialną oraz lubisz cykliczną pracę przy komputerze, zostań technikiem rachunkowości!
Praca technika rachunkowości polega na sporządzaniu i kontroli dokumentów księgowych firmy, ewidencjonowaniu zmian zachodzących w jej majątku i kapitale, ustalaniu wyniku finansowego firmy, sporządzaniu zestawienia obrotów i sald, rachunku zysków i strat. Zapotrzebowanie rynkowe na techników rachunkowości nie maleje. Stale rośnie bowiem liczba firm, szukających rzetelnych, kompetentnych osób do prowadzenia księgowości - na etacie lub w ramach współpracy biznesowej. Z myślą o coraz chętniej zakładanych mikro, małych i średnich firmach oraz start-upach pojawiają się także biura rachunkowe online, które prowadzą regularny nabór nowych kandydatów do pracy. Jako technik rachunkowości zyskasz więc niezwykle szerokie możliwości zatrudnienia i atrakcyjnego awansu w firmach prywatnych oraz przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych. Ten zawód pozwoli ci się spełnić również wtedy, gdy marzysz o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Wbrew pozorom, twoje zadania zawodowe będą powtarzalne tylko częściowo - w pracy rachunkowej nie raz staniesz przed ciekawymi wyzwaniami, dzięki którym rozwiniesz swoje pasje i karierę.
Jeśli chcesz się tego nauczyć i zdobyć nowe kwalifikacje zapraszamy do nas na bezpłatny kurs rachunkowości! Zapraszamy! Zapisz się już dziś!

 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy – stolarstwo

stolarz960Stolarstwo jest zawodem wykonywanym od lat i wbrew pozorom nie traci na swojej atrakcyjności. Aktualnie na całym świecie jest zapotrzebowanie na wykwalifikowanych stolarzy.
Na całym świecie panuje obecnie moda na designerskie, niepowtarzalne meble wykonywane ręcznie z wysokiej jakości materiałów. Dziś sektor handlowy i budowlany otworzy zupełnie nowy obszar, który wymaga wyszkolonych i wykwalifikowanych stolarzy!
Kurs stolarski kierowany jest do ludzi kreatywnych i otwartych na nowe wyzwania. Program kursu jest dostosowany do uczestników nie posiadających doświadczenia w stolarstwie. Szkolenie będzie interesujące dla osób, które lubią projektować, majsterkować i tworzyć.
Ukończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz uzyskanie kwalifikacji stolarza umożliwia m.in.: podjęcie zatrudnienia w firmach budowlanych i należących do branży meblarskiej lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Do zadań zawodowych stolarza należy:

 • wykonywanie i konserwacja elementów drewnianych używanych w budownictwie (np. schodów, drzwi, okien, parkietów, szaf wnękowych),
 • wykonywanie i konserwacja mebli zwykłych oraz ozdobnych,
 • wykonywanie i konserwacja drewnianych przedmiotów codziennego użytku (np. ramy do obrazów, instrumenty muzyczne),
 • odnawianie i konserwacja drewnianych antyków.

Jeśli chcesz się tego nauczyć i zdobyć nowe kwalifikacje zapraszamy do nas na bezpłatny kurs stolarstwa! Zapraszamy! Zapisz się już dziś!

 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy – rolnik

66157641 2389083384508666 7387939383774543872 nChcesz szybko i łatwo zdobyć uprawnienia rolnicze, by móc otrzymać albo kupić ziemię rolną bądź starać się o dofinansowanie z UE? A może po prostu nie wyobrażasz sobie innego życia, jak tylko na wsi? Jeżeli czujesz harmonię z przyrodą, chętnie zajmujesz się zwierzętami i roślinami, jesteś osobą odpowiedzialną, zdeterminowaną i samodzielną, zostań rolnikiem!

Do zadań zawodowych technika rolnika należą prace związane z hodowlą roślin, nasiennictwem oraz produkcją roślin w gospodarstwach rolnych. Rolnik organizuje i nadzoruje prace związanych z chowem, pielęgnowaniem i żywieniem zwierząt gospodarskich, prowadzenie dokumentacji dotyczącej produkcji roślinnej, kalkulacji kosztów produkcji rolnej, dokonywanie podstawowych zabiegów agrotechnicznych, kontroli roślin, rozpoznanie chorób lub szkodników zagrażających plonom
Ukończenie kursu oraz uzyskanie kwalifikacji rolniczych umożliwia

 • nabywanie ziemi,
 • otworzenie gospodarstwa rolnego,
 • uzyskiwanie dopłat oraz dotacji,
 • uzupełnić wykształcenie wymagane w programie Młody Rolnik.

Jeśli chcesz się tego nauczyć i zdobyć nowe kwalifikacje zapraszamy do nas na bezpłatny kurs rolnictwa! Zapraszamy! Zapisz się już dziś!

 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy – CNC

unnamed 1Celem kursu jest praktyczne opanowanie przez słuchaczy umiejętności w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie (tokarek i frezarek). Program szkolenia przewiduje teoretyczne i praktyczne zapoznanie uczestników z podstawami: obróbki skrawaniem; rysunku technicznego; planowania procesu technologicznego; oraz programowaniem procesów technologicznych na obrabiarkach sterowanych numerycznie. Ostatnim etapem szkolenia jest praktyczne wykorzystanie nabytej wiedzy i umiejętności przy obsłudze frezarki i tokarki sterowanej numerycznie.
Operator obrabiarek skrawających powinien posiadać uniwersalne kwalifikacje zawodowe, umożliwiające pracę na stanowiskach roboczych o zróżnicowanym stopniu automatyzacji.Dlatego operator obrabiarek skrawających jest zawodem szerokoprofilowym, łączącym w sobie umiejętności właściwe dla tokarza, frezera, szlifierza oraz operatora centrów obróbkowych. Operator obrabiarek skrawających obsługuje i nadzoruje uniwersalne, półautomatyczne i automatyczne obrabiarki skrawające, takie jak: tokarki, frezarki, wytaczarki, szlifierki w tym obrabiarki sterowane numerycznie. W ostatnim okresie kształcenia przewiduje się specjalizację: operator obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC).
Ukończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz uzyskanie kwalifikacji operatora obrabiarek skrawających umożliwia m.in.: podjęcie pracy w zakładach przemysłu metalowego w działach produkcyjnych (przy obsłudze obrabiarek konwencjonalnych i nowoczesnych obrabiarek sterowanych numerycznie), naprawczych, w narzędziowniach, prototypowniach, we wszystkich przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących obróbkę skrawaniem, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i urządzeń mechanicznych, maszyn budowlanych, samochodów i ciągników, w zakładach budowy i eksploatacji taboru kolejowego, budowy silników parowych, spalinowych i turbinowych, napędów hydraulicznych, wyposażenia samolotów i śmigłowców.
Jeśli chcesz się tego nauczyć i zdobyć nowe kwalifikacje zapraszamy do nas na bezpłatny kurs CNC! Zapraszamy! Zapisz się już dziś!